DIY – kwitnące kwiaty we wnętrzu

DIY – kwitnące kwiaty we wnętrzu Image

DIY – kwitnące kwiaty we wnętrzu

We wnętrzarskich trendach od dawna królują rośliny. Pojawiają się w różnych formach, zarówno jako żywe rośliny doniczkowe, jak i niezliczone motywy dekoracyjne na tkaninach, bibelotach czy tapetach. Mówi się nawet o stylu urban jungle stanowiącym połączenie zielonych motywów roślinnych, żywych roślin i naturalnych barw. Są jednak miłośnicy roślin kwitnących, którzy w swoim wnętrzu pragną nie tyle roślin, co kwiatów. I ten wpis dedykujemy właśnie tym, którzy przez cały rok chcą mieć w swoich wnętrzach kwiaty.

Rośliny cebulowe

Rośliny cebulowe są bardzo dobrą alternatywą dla kwitnących roślin doniczkowych. Co prawda, nie nadają się do uprawy we wnętrzach przez cały rok, ale przez jego większą część już tak. Niewątpliwą zaletą jest łatwość ich uprawy i pielęgnacji – wymagają jedynie częstego podlewania. Od wiosny w naszych wnętrzach mogą pojawiać się tulipany, hiacynty, narcyzy, żonkile czy szafirki. W sezonie jesienno-zimowym doskonale sprawdzą się amarylisy. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę to dobry materiał. Cebulki nie powinny być przesuszone ani nadmierne wilgotne. Bogatą ofertę roślin cebulowych oferuje https://www.nelsongarden.pl/pl/, gdzie znajduje się również wiele artykułów pomocnych w amatorskiej uprawie.

Rośliny doniczkowe

Niewątpliwie roślinami, które cieszą nasze oczy kwiatami przez cały rok, są storczyki. Na rynku dostępnych jest wiele ich kolorów, a każdy z nich jest piękny. Okres kwitnienia storczyka wynosi nawet cztery miesiące, więc są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią kwitnące rośliny we wnętrzach. Co ciekawe, storczyki dostępne są również w wersjach miniaturowych, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane w kompozycjach lasu w słoiku oraz w zestawieniach z roślinami normalnych rozmiarów. Dobrym rozwiązaniem do wnętrz są również fiołki alpejskie. To niewielkich rozmiarów kwiatki doniczkowe, które kwitną w kilku kolorach.

DIY – własne kompozycje z kwitnących kwiatów

Tworzenie własnych kompozycji z kwitnących roślin cebulowych czy doniczkowych, jest nie tylko bardzo proste, ale również wyjątkowo odprężające.

Rośliny cebulowe mogą być posadzone w każdym naczyniu i nie musi ono przy tym posiadać otworu do odciekania wody. Tulipany pięknie prezentują się w wysokich szklanych słojach i wazonach, które dodatkowo zabezpieczają je przed złamaniem w sytuacji nadmiernego „wyciągania się” w kierunku światła dziennego. Szafirki i hiacynty będą natomiast wyglądały lepiej w niższych doniczkach czy naczyniach. Do kompozycji można dodać modny w ostatnim czasie mech chrobotek czy też inne dekoracje.

Kolejną opcją, do wykorzystania zarówno w kompozycjach z roślin cebulowych, jak i doniczkowych jest umieszczenie w centrum donicy wysokich kwiatów, a bliżej wszystkich krawędzi – niższych. Dzięki temu uzyskujemy równoczesne wyeksponowanie różnych okazów.

Jak widać przygotowanie własnych kompozycji z kwitnących kwiatów jest we wnętrzach możliwe przez cały rok. Stanowią one piękną i niepowtarzalną dekorację każdego wnętrza.

Author | damian Comments | Możliwość komentowania DIY – kwitnące kwiaty we wnętrzu została wyłączona Date | listopad 27, 2020

categories & tags

lovebond-lite