Plakaty z owadami – nowy trend we wnętrzach

Plakaty z owadami – nowy trend we wnętrzach Image

Plakaty z owadami – nowy trend we wnętrzach

Plakaty we wnętrzach królują niepodzielnie już od dawna. Chociaż moda na nie trwa nieustannie, to zmieniają się motywy – niektóre przechodzą do lamusa, inne stają się niezwykle modne. O tym, jak dobrym pomysłem na urządzenie wnętrza są Plakaty, można przeczytać na naszym blogu. Jednakże plakaty z owadami to absolutny hit bieżącego i przyszłego sezonu i dlatego poświęcimy im osobny wpis.

Owady na plakatach

Owady na plakatach stanowią element trwającego od jakiegoś czasu trendu na szeroko pojęte wizerunki owadów we wnętrzach. Ścienne ilustracje przedstawiają żuki, ważki, muchy a największą popularnością cieszą się pszczoły. Skąd ten trend? Właściwie trudno powiedzieć. Z jednej strony wpisuje się on w problematykę ochrony przyrody i ekologii, a z drugiej jest czymś nowym, świeżym, czymś czego jeszcze na taką skalę we wnętrzach nie obserwowaliśmy. To trochę takie przeniesienie mikrokosmosu do swojego pokoju.

Do jakich wnętrz pasują plakaty z owadami?

Plakaty przedstawiające owady są tak różnorodne, że pasują do każdego wnętrza. Ważki w odważnych i kontrastowych kolorach będą świetnym uzupełnieniem wnętrz w stylu glamour czy eklektycznym. Wyrafinowanego smaku doda im z pewnością złota lub srebrna ramka czy złocenia na samym plakacie.

Plakaty z żukami, chrabąszczami czy muchami świetnie sprawdzą się we wnętrzach loftowych. Wówczas jednak warto zwrócić uwagę, by ich kolor nie był nadmiernie dominujący i kontrastowy. Lepszym wyborem będą plakaty w odcieniach zgaszonych, a nawet czarno-białe. Podobnymi kryteriami wyboru powinny kierować się osoby, których wnętrza urządzone są w stylu skandynawskim.

Bez względu na to, w jakim stylu urządzone jest nasze wnętrze, owady na ścianie dodadzą mu charakteru. By jednak mieszkanie rzeczywiście zyskało pazur, warto motyw powtórzyć wykorzystując w tym celu identyczny plakat lub serię. Pojedynczy obraz będzie sprawiał wrażenie przypadkowości.

Jak jeszcze wykorzystać motyw?

Owady znajdziemy nie tylko na plakatach. Pojawiają się na rozmaitych dodatkach do dekoracji wnętrz: poduszkach, ceramicznych figurkach, rzeźbach czy na pościeli. Owady znajdziemy również na lampach i tapetach. Ważne, by dodatki te łączyć spójnie kolorystycznie i tematycznie.

Plakaty mają jednak tę przewagę nad innymi dekoracjami wnętrz, że można je łatwo zastąpić, gdy nam się opatrzą lub będziemy chcieli w swoim wnętrzu wykorzystać inny trend.

Author | damian Comments | Możliwość komentowania Plakaty z owadami – nowy trend we wnętrzach została wyłączona Date | październik 31, 2020

categories & tags

lovebond-lite