Nowości wnętrzarskie

Nowości wnętrzarskie Image

Nowości wnętrzarskie

Jak wiadomo nie od dziś, moda wciąż ulega zmianie. By pozostać na czasie i dotrzymywać jej kroku, należy aktywnie śledzić aktualne trendy. Jeśli chodzi o mieszkanie lub dom, koszty związane ze zmianą pewnych rzeczy zazwyczaj nie są niskie i mogą znacznie obciążać budżet. Dlatego warto podążać za nowościami wnętrzarskimi i urządzać wnętrze przyszłościowo oraz stosować praktyczne rozwiązania, które proponują architekci. Czasami niewielka zmiana jest w stanie wprowadzić sporo świeżości. Często kilka drobnych szczegółów potrafi całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. Inspiracje i porady ekspertów można znaleźć na blogach internetowych, w poradnikach i magazynach przeznaczonych tej tematyce.

Trend tech-free, czyli dom wolny od technologii

We współczesnym i nowoczesnym świecie, wszystko uzależnione jest od technologii. Dlatego, jej rozwój postępuje w znacznym stopniu i uzależnia człowieka w każdej dziedzinie życia. Smartfony, tablety, laptopy oraz sprzęty innego rodzaju, które mają ułatwiać codzienność, często utrudniają i dodają więcej zmartwień i obowiązków. W myśl nowego trendu mieszkanie powinno być urządzone w taki sposób, by uwolnić je od technologii, czyli „tech-free”. Wszystkie niepotrzebne lub nieużywane sprzęty definitywnie powinny zniknąć z półek i dać uczucie wytchnienia od natłoku mediów.

Salon to miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu. Jako serce domu powinno służyć rodzinie do relaksu i miłego spędzania czasu z najbliższymi. Niestety, oprócz telewizora, znajduje się w nim mnóstwo różnego rodzaju sprzętów, które działają przytłaczająco i uniemożliwiają odpoczynek. Zamiast wprowadzać diametralne, a zarazem niemożliwe zmiany i rezygnować ze wszystkich medialnych przekaźników, wystarczy wygospodarować odpowiednie miejsca, np. na korzystanie z laptopa czy miejsce spotkań rodzinnych, w postaci kina domowego. Aby wszystkie elektroniczne dodatki zniknęły z pola widzenia, można wykorzystać świetne rozwiązanie, jakim są meble dopasowane na wymiar. Dzięki inteligentnej zabudowie i dopasowanym schowkom można ukryć uporczywe sieci kabli, dekodery, moduły, a w zamian zakryć je książkami, bądź bardziej przyjemnymi dodatkami np. świeżymi kwiatami.

Zmiana koloru – odcienie ziemi

W obecnym roku 2018, kolory ziemi to inspiracja i myśl przewodnia w aranżacji wnętrz. Kolorystyka ma opierać się na zieleniach w różnych odcieniach, od oliwki po khaki, wyrazistych pomarańczach po miodowe żółcie, naturalne kolory przypominające tkaninę z lnu. Nie zabraknie też przełamujących dodatków w postaci niebieskiego tzw. petrol blue oraz intensywnych kolorów rdzy. Taki wachlarz kolorów, doskonale dopasowuje się do trendu „tech-free”, działa kojąco i przybliża wystrój wnętrza do natury i przyrody.

Desenie kwiatowe w różnych rozmiarach

Jeśli mowa o naturalnym, inspirowanym przyrodą wystroju mieszkania, doskonałym pomysłem będzie zastosowanie kwiecistych wzorów. Projektanci w roku 2018 proponują kwiaty w różnych rozmiarach i w rozmaitych wydaniach.

Ogromne motywy kwiatowe na ścianach, mogą być wykonane ręcznie lub nieco prościej, zamieszczone w formie fototapety. W zależności od stylu, w jakim mieszkanie jest urządzone, należy dobrać odpowiednie rozwiązanie. Kwieciste wzory na zasłonach, poduszkach i pościelach to idealny dodatek do wnętrza o jednolitych barwach. Należy pamiętać, iż zbyt duża ilość kolorowego motywu będzie powodowała odwrotny efekt.

Author | damian Comments | Możliwość komentowania Nowości wnętrzarskie została wyłączona Date | maj 14, 2018

categories & tags

lovebond-lite