Czerń i biel – dla zwolenników klasyki

Czerń i biel – dla zwolenników klasyki Image

Czerń i biel – dla zwolenników klasyki

To awangardowe, a zarazem pełne klasyki i elegancji połączenie nadal utrzymuje się na szczycie designerskich trendów. W tym sezonie biel ma delikatnie dominować nad czernią. Takie rozwiązanie można zastosować, w mieszkaniu zaaranżowanym w różnych stylach, np. minimalistycznym, skandynawskim, shabby-chic. Dzięki nowoczesności i estetycznemu wyglądowi, zestawienie to nie zaburzy dotychczasowej harmonii. W zależności od upodobań można bawić się dodatkami. Chcąc uzyskać bardziej przytulny efekt, wystarczy wyposażyć mieszkanie w drewniane i naturalne meble oraz wygodne i przyjemne tekstylia.

Salon na biało-czarno

Główną zaletą jest stworzenie złudzenia wiecznego porządku, ładu i prostoty oraz podstawowej bazy kolorystycznej, do której można kolejno dobierać wyposażenie według gustu. Jeśli salon ma wyglądać bardziej glamour, ilość dodatków i przytulnych rzeczy powinna być ograniczona. W tym przypadku warto zastosować duże żyrandole z elementami złota lub srebra, które nadadzą salonowego wyglądu. Duże obrazy na ścianach, rzeźby czy popiersia, spowodują powstanie efektu bardziej oficjalnego. Doskonale sprawdzą się sofy i fotele obite skórą oraz dywany o prostej fakturze.

Natomiast, gdy salon ma być miejscem rodzinnym, kojarzącym się z odpoczynkiem, w aranżacji muszą znaleźć się dodatki, które złagodzą surowość. Aby nadać cieplejszego wyglądu, czerń i biel można zestawić z szarościami, beżami oraz przydymionymi różami. Idealnie współgra z nimi również zieleń świeżych kwiatów. Przytulności nada wygodna sofa, pokryta materiałem, niekoniecznie biała lub czarna, można ozdobić ją miękkimi poduszkami w wyżej wymienionych kolorach. Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim, warto zaczerpnąć inspiracje z owczych skór, którymi można pokryć podłogę, drewnianych mebli w jasnych odcieniach oraz delikatnych zasłon wpuszczających jak największą ilość dziennego światła.

Sypialnia na biało-czarno

Standardowe sypialnie urządzane są zazwyczaj w spokojnych i stonowanych kolorach, w celu uspokojenia i odprężenia. W przypadku zestawienia bieli i czerni wcale nie musi być odwrotnie. Zdecydowanie się na takie rozwiązanie jest odważnym wyborem, ale na pewno niebanalnym. Te kolory nie oznaczają braku przytulności i wygody. Dzięki odpowiednim fakturom, wzorom i dodatkom, sypialnia będzie przyjemna i kameralna, jak w każdej innej kolorystyce. By uniknąć nadmiernej surowości, nie należy urządzać pomieszczenia służącego do wypoczynku, w stylach minimalistycznych czy industrialnych. Świetnie skomponuje się natomiast styl shabby-chic w połączeniu z czernią i bielą. Delikatnie sfatygowane szafki, komody i konsole, kwieciste motywy w przygaszonych beżach i szarościach oraz złote, rzeźbione elementy. To wszystko sprawi, że to miejsce zamieni się w magiczny azyl, z dala od codziennych problemów i zmartwień.

Author | damian Comments | Możliwość komentowania Czerń i biel – dla zwolenników klasyki została wyłączona Date | kwiecień 23, 2018

categories & tags

lovebond-lite