Style aranżacji wnętrz

Style aranżacji wnętrz Image

Style aranżacji wnętrz

Istnieje wiele różnych stylów projektowania i urządzania wnętrz, z których czerpane są pomysły i inspiracje, podczas tworzenia wymarzonego miejsca dla siebie. Traktowane są jako szablon, według którego kolejno dobiera się odpowiednie, pasujące do siebie elementy. Od materiałów tworzących bazę pomieszczenia, czyli tapet, paneli itd. po wykończenia w postaci dekoracji i drobnych dodatków. W zależności od kraju i kultury moda ulega zmianie, a wraz z nią popularność danego nurtu w aranżacji wnętrz. W Europie najczęściej i najchętniej wykorzystuje się style takie jak: prowansalski, industrialny, skandynawski, shabby chic, retro.

Styl prowansalski

Jak sama nazwa wskazuje, główną inspiracją w tym stylu jest Prowansja. Ta malownicza część Francji kojarzy się z winnicami, polami pokrytymi lawendą, pięknymi krajobrazami, słońcem i błękitnym niebem. Każdy, kto był choć raz w tym magicznym miejscu, na pewno chciałby tam wrócić.

Kolorystyka

Delikatne kolory, które kojarzą się z latem i beztroską, są podstawą w stylu prowansalskim. Odcienie bieli, beże, écru, pastelowe róże, przygaszone szarości oraz lawendowe odcienie fioletu. Wnętrza są jasne, oświetlane światłem dziennym, dlatego zasłony nie powinny być ciemne czy stworzone z nieprzezroczystego materiału.

Meblowanie i dekorowanie

Meble przypominają nieco styl shabby chic, jednak wyglądają na nowsze i bardziej salonowe. Zazwyczaj występują w białym kolorze i są drewniane. Posiadają kabriolowe nóżki, zakończone stopkami w kształcie litery „S” oraz ozdobne, rzeźbione rączki. Wiele dodatków wytwarzanych jest z wikliny (np. kosze) oraz lnu i bawełny. Materiałem przewodnim jest kamień, z którego budowane są domy i wąskie uliczki w Prowansji. Wykorzystuje się go również wewnątrz, poprzez drobne akcenty. Nieodłączną częścią dekoracji są kwiaty lawendy, wprowadzające w wiejski i naturalny klimat.

Author | damian Comments | Możliwość komentowania Style aranżacji wnętrz została wyłączona Date | marzec 11, 2018

categories & tags

lovebond-lite