Początek tego stylu przypada na lata pięćdziesiąte zeszłego wieku. Zaczął on kształtować się w Nowym Yorku, kiedy to z opuszczonych i nieczynnych fabryk powstawały budynki mieszkalne zwane loftami, o dosyć surowych wnętrzach i dużej przestrzeni. Tak ukształtowała się moda na prostotę i minimalizm. Styl industrialny cieszy się ogromną popularnością zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i lokalach publicznych.
Mimo tego, iż ten styl preferowany jest dla pomieszczeń z większą przestrzenią, wykorzystują go również właściciele mieszkań o standardowych wymiarach. Dzięki odpowiedniej aranżacji i zastosowaniu kilku trików architektonicznych można stworzyć optycznie złudzenie powiększenia obszaru.
Barwy przewodnie to biele, czernie, szarości, brązy i najważniejsze – ceglaste czerwienie, nawiązujące do fabrycznych ścian pokrytych gołą cegłą. W większości mieszkań niemożliwe jest całkowite odkrycie cegły. W takich przypadkach warto zastosować praktyczne rozwiązanie w formie płytek imitujących mur. Ciemne kolory podłoża wraz z jasnymi ścianami sprawią, iż pomieszczenie wyda się wyższe i większe.
Dominującym materiałem jest metal, występujący w różnych postaciach, z którego wykonywane jest wyposażenie wnętrza. Idealnym dodatkiem będą betonowe, szklane i plastikowe elementy. Hitem w stylu industrialnym, jest wykorzystywanie mebli warsztatowych np. metalowych szafek na ubrania, rodem z szatni. Dobrym uzupełnieniem są sofy i fotele pokryte naturalną skórą. Należy pamiętać, iż zbyt duża ilość gadżetów może zepsuć wystrój.
categories & tags
In Style aranżacji wnętrz