Zrób to sam

Zrób to sam Image

Zrób to sam

D.I.Y. – „do it yourself” – tłumacząc z języka angielskiego, znaczy dokładnie „zrób to sam” – ten termin pojawił się już w latach pięćdziesiątych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Jednak w ostatnim czasie ten trend, stał się bardzo popularny i praktykowany przez wielu ludzi na całym świecie. Powstało wiele blogów internetowych poświęconych tej tematyce, które inspirują innych do kreatywnych rozwiązań. DIY nie ogranicza się tylko do jednej dziedziny. Obejmuje zarówno modę, urządzanie wnętrz, dekorowanie, jak i samodzielne tworzenie całych mebli. Czasy tanich i jednakowych ciuchów produkowanych w Chinach, już dawno odeszły w niepamięć. Teraz każdy chce wyglądać oryginalnie i mieć własny styl, a co najważniejsze, odzież dobrej jakości. Podobnie jest z wyposażeniem i aranżacją mieszkania. Odnawianie i tworzenie rzeczy we własnym zakresie zapobiega nudnemu wystrojowi oraz pomaga nieco odciążyć budżet. Co więcej, dzięki wykorzystywaniu starych materiałów do kreowania nowych, środowisko jest w dużym stopniu odciążane.

Prostym przykładem takiego kreatywnego recyklingu jest tworzenie mebli – w tym przypadku z drewnianych skrzynek. Ten materiał jest świetną alternatywą, ponieważ jest tani, lekki, a do tego prosty geometrycznie. Można go dostać na targu, gdzie sprzedawane są świeże owoce i warzywa oraz zamówić przez Internet. Warto przejrzeć również swoje spiżarnie, strychy i inne miejsca, w których takie skrzynki mogłyby się znaleźć.

Tego rodzaju meble, znajdują swoje miejsca najczęściej w stylach; prowansalskim, skandynawskim czy shabby-chic. Są to na przykład:

  • Półki ścienne, na których można umieścić książki, ramki i inne drobne elementy. Wystarczy przymocować do ściany skrzynkę w poziomym lub pionowym ustawieniu. Wcześniej można pomalować ją lub ozdobić różnymi dodatkami.
  • Nocny stolik, w podobny sposób, można usytuować skrzynkę obok łóżka, w wersji stojącej bezpośrednio na podłodze bądź przytwierdzić ją do ściany. Takie rozwiązanie posłuży do zagospodarowania miejsca na lampkę nocną, książkę czy budzik.
Author | damian Comments | Możliwość komentowania Zrób to sam została wyłączona Date | styczeń 28, 2018

categories & tags

lovebond-lite