Połączenie minimalizmu i przytulności w łazience

Połączenie minimalizmu i przytulności w łazience Image

Połączenie minimalizmu i przytulności w łazience

Łazienka to wymagająca przestrzeń – pełni ona wiele funkcji, a ograniczona powierzchnia sprawia, że zaprojektowanie jej w funkcjonalny i przyjazny sposób jest nie lada wyzwaniem. Minimalistyczne wnętrza są ponadczasowe i stylowe, nie brakuje im także funcjonalności. Wszelkie uproszczenia form poprawiają ergonomiczność, oszczędzają miejsce i umożliwiają utrzymanie porządku i czystości w łazience – pomieszczeniu, które naprawdę szybko ulega zabrudzeniu. Często jednak przestrzeń w stylu minimalistycznym jest nudna i zupełnie pozbawiona przytulności. Łazienka to miejsce, które nie służy tylko do zaspokojenia podstawowych potrzeb, ale to często jedyne miejsce, w którym mamy chwilę tylko dla siebie. Jak połączyć modny obecnie chłodny minimalizm z nastrojowością, która pomoże nam odprężyć się po ciężkim dniu?

Ocieplenie łazienki należy zacząć od podstaw czyli użytych do jej wykończenia materiałów. Jednym z najlepszych i najprostszych sposobów na dodanie nieco ciepła do wnętrze jest drewniana posadzka. Prostota tego rozwiązania wciąż wpisuje się w styl minimalistyczny. Dodatkowo, projektując łazienkę należy wziąć pod uwagę zastosowanie podgrzewania podłogowego – zapewnia domownikom lepsze samopoczucie i mniejsze zużycie energii niż tradycyjne grzejniki. Na pewno przyda się też dywanik łazienkowy – ten z puszystego włosia poliestrowego będzie wyjątkowo przyjemny w dotyku. A jeśli już o rzeczach przyjemnych w dotyku mowa, nie można zapomnieć o tym, że w łazience może być przydatne również Połączenie minimalizmu i przytulności w łazience. Mamy tu na myśli ciepłe, puszyste łapcie, które rozgrzeją rano po zimnym prysznicu lub zaprowadzą prosto do łóżka po gorącej i odprężającej kąpieli.
Kolejnym sposobem na ocieplenie przestrzeni łazienkowej jest odpowiedni dobór kolorów. Choć klasyczny minimalizm kojarzony jest z bielą to nic nie stoi na przeszkodzie by użyć innych, cieplejszych kolorów. Jedną z propozycji jest barwa czekolady, która atrakcyjnie wygląda w połączeniu z białą ceramiką i naturalnymi odcieniami drewna . Równie dobrze sprawdzą się beże i kolor cegły. Jeśli kolor na całych ścianach to zbyt drastyczny pomysł, można postawić na minimalizm również w kwestii ocieplenia przestrzeni. Wnętrze wiele zyska jeśli doda się do niego przestrzeń kolorystyczną, choćby miała być tylko elementem wyposażenia – pomarańczowy front umywalkowej szafki czy ramy lustra.

łazienka w kolorze czerwonymW łazience, nawet tej, w której króluje minimalizm można znaleźć miejsce na sztukę. Zwłaszcza, jeśli zależy nam na ociepleniu u wzbogaceniu wnętrza. Do minimalistycznego stylu świetnie sprawdzi się czarno-biała fotografia. Nie zapomnij tylko o wodoszczelnej oprawie. To, co może ocieplić wnętrze to także światło. Umieszczone w odpowiednich miejscach (podwieszane oświetlenie) czy nadanie mu właściwej oprawy w postaci efektownej lampy może zupełnie odmienić łazienkę. Równie dobrze w roli „ocieplacza” sprawdzą się świeczki zapachowe.

Author | damian Comments | Możliwość komentowania Połączenie minimalizmu i przytulności w łazience została wyłączona Date | czerwiec 11, 2018

categories & tags

lovebond-lite